Choď na obsah Choď na menu
 


Panna

2. 5. 2008


Panna


 základná charakteristika

Znamenie: zemské
Vládca znamenia: Merkúr
Povaha: melancholická
Šťastné roky: 21-27, 60-64
Súlad so znamením: Býk, Kozorožec
Farba: hnedá, gaštanová
Kov: ortuť
Podriadená časť tela: črevá, slezina
Kamene znamenia: jantár, tygrie oko, cintrín, karneol, jaspis, safír, lazurit, beryl, sardonyc Šťastné čísla: 8, 64, 260, 2080
Šťastný deň: utorok
Duchovný ochránca: Artemis
Príjemná vôňa: jalovec

ako ho spoznáte

Osoba narodená v tomto znamení určite nebude patriť k tým, ktoré na seba upútávajú pozornosť. Pokiaľ áno, tak v prípade, že má ohnivý ascendent. Väčšinou je stredného vzrastu, budí zdanie krehkosti, ale má v sebe viac sily než tušíte. Vďaka tomu vydrží dlho a intenzívne pracovať. Pekná súmerná tvár je premýšľajúca, občas zadumaná až zamračená, ako by se zaoberala vážným problémom. Pohľad je výrazný, jasný. Stačí všetko zaznamenávať podobne ako Blíženci. Panne rozhodne nič neunikne. Má osobitý pôvab, šarm, vie byť nepríjemná i roztomilá. A hlavne, nepraje si byť k nikomu zaviazaná, ani na nikom závislá. Potrpí si na dochvíľnosť, príjemný slušný zovňajšok a na solídnú úroveň v konverzácii i na útulnosť prostredia.  

deti

Deti narodené v znamení Panny sú šikovné a rozumne. Učia sa bez problémov. Sú nadané najmä na cudzie jazyky. Sú tiché a pokojné. Aj ony majú radi poriadok a čistotu. Obľubujú živé hry a píšu listy. Dievčatá majú rady pletenie a ručné prace. Sú to však deti málo telesne zdatné a treba, aby cvičili. 

povolanie

V zamestnaní sa na ľudí v znamení Panny málokto sťažuje. Poriadok, čistota, zmysel pre detail. Radi robia napríklad tabuľky, ktoré nikto nepotrebuje. Dotkne sa ich aj dobre mienená poznámka. Neraz si potom hľadajú nové miesto. Dosahujú úspechy v literatúre. Pôvod je zrejmä v tom, že už v detstve radi píšu listy. Vo vedeckej prací sú systematickí. Bývajú z nich šikovní redaktori, nakladatelia, právnici, ale aj mechanici a hodinári. 

zdravie

Zdravotný stav je chúlostivý. Trpia na prechladnutie. Ak im lekár povie, že im nič nie je, hneď sa urazia. Istým spôsobom sa z choroby tešia. Hovoria o jej príznakoch a vtedy sa im uľavuje. Trpia aj žalúdočnými ťažkosťami. Majú radosť, ak môžu držať diétu, no keď sa im zunuje, vymyslia si nové ťažkosti a celkom opačnú diétu. 

vhodné znamenia

Slušne si rozumie so svojimi zemskými druhmi Býkom, Pannou a Kozorožcom. Najlepšie spojenie bývá Panna s Býkom. Prevažně domácky ladené povahy, záľuba v rodine, pracovitosť, spoločné plány, šetrnosť, všetko prinášať domov, žiadne prílišné priatelenie sa s druhými.
Ohnivé znamenia Barana a Leva veľmi obdivuje, rozhodne sa s nimi nenudí. Môže s nimi žiť, ale nie vždy sa s nimi cítí šťastná. Strelec ju priťahuje a provokuje zároveň. Väčšinou to bývá zložité spojenie plné nepochopenia. Tu je treba byť veľmi tolerantný.
So vzdušnými znameniami Blížencov a Váh nachádza spoločnú reč hlavne v intelektuálnej sfére. V bežnom živote se príliš nedoplňujú, ale môžu spolu dobre vychádzať. S Vodnárom sa Panna cítí neistá pre jeho nespočetné záľuby, ktoré by jej mohli prerastať cez hlavu. Riadi ho, vylaďuje jeho nálady... V partnerovi skôr nachádza dieťa než osobu, o ktorú by sa mohla oprieť.
Vodné znamenia, Raci a Škorpióni, si celkom s Pannou rozumejú. Rak nesmie príliš pred Pannou vzdychať a Škorpión by sa nemal toľko rozčuľovať. To Panna nemá rada.
Najobtiažnejšie je spojenie Panny a Ryby. Tieto dve znamenia sa priťahujú ako magnet a z veľkej lásky väčšinou vstupujú do manželstva. Bohužiaľ, len máloktoré vydrží. Môže to zaviniť odlišný rytmus energie, strata porozumenia. Nakoniec zostane trpké a dlhodobé sklamanie. 

ako viesť dialóg

Rozumne, vtipne a priamo k veci. Neznáša dlhé okolky, vytáčky, nejasnú reč. Statočnosť názorov, slov a činov ju vždy ohromí. Panna dokáže naslúchať ako máloktoré iné znamenie, ale musí cítiť z prejavu úprímnosť a snahu sa niekam dostať.
Neznáša sľubotechny, osoby bezradné, veľkohubé, ktoré všetko vedia. Tvári sa zarputilo, keď jej druhý skáče do reči. Potrebuje sa nutne hovoru zúčastniť, aj keď až na samom konci. Potrebuje dospieť k riešeniu. Od rozrobenej práce neutečie a neporuší ani kontinuitu dialógu. Pokiaľ to bude len prázdne mlátenie slamy, neurazí vás, ale taktne a verte že veľmi skoro, sa rozlúči. K jej srdcu ste nepriľnuli, ani intelektom ste ju nezaujali. Ďalšia schôdzka sa nekoná, ibaže by bola nutná z pracovných, či iných dôvodov, ale určite nie z dôvodov milostných. 

podrobnejší popis

Ľudia v znamení Panny sú kritický a rozumový ľuďia, prakticky založení. Milujú poriadok a presnosť a sú najväčšími odporcami lenivosti a neporiadku. Majú značné, mnohostranné nadanie, snažia sa všetko poznať a majú lepšiu schopnosť ísť do hĺbky, než ľudia druhého Merkuristického znamenia Blížencov. Avšak ani tu sa nedá tvrdiť, že sa im to plne darí. Prekážok sa obávajú a ak vzniknú také, potom radšej začnú niečo nového. Presne, takmer puntičkársky robia úlohy. Preto niesu celkom samostatnými pracovníkmi a podnikateľmi, kdežto úlohy splnia do všetkých podrobností. Títo ľuďia sa radi zaoberajú rôznymi malichernosťami, pretože nemajú dostatočný postreh pre celkovú súvislosť denia, pretože jedná sa im hlavne o to, postupovať vo všetkom čo nejpraktickejší. V tomto ohľade majú mimoriadné schopnosti a dokážu rýchle rozoznať dobré od zlého, potrebné od nepotrebného. Rýchle ťiež postrehnú chybu v určitej veci, alebo v určitom podnikaní. Sú teda dobrými pracovníkmi, snažia sa všetko sami vyzkúšať, o všetkom sa presvedčiť, alebo sú vedený len myšlienkou, aby práca bola vykonaná prakticky, správne a presne a domnievajú sa, že tak nemôže nikdo iný učiniť lépšie, než oni samotný. Nedá sa uprieť istú vytrvalosť pri sledování určitých cieľov, ale predsa len sa ihneď venujú inej záležitosti. Prejevujú značný záujem o druhé osoby a snažia sa vniknúť do ich tajomstva. Nedeje sa tak ani preto, že by z týchto poznatkov chceli ťažiť, alebo snaď preto, že im tak káže ich súcit, najskôr len z zvedavosti. Základným rysom ich povahy je značná sebeckosť. Zdajú se často veľmi skromnými, ale v skutočnosti poznajú veľmi dobre svoju hodnotu a podľa toho taktiež postupujú. Milujú peniaze - pre peniaze samotné. Z hľadiska citového sú ľuďia v znamení Panna veľmi zdržanliví, bez veľkých vášní a pomerne dosť chladní. Aj v tomto ohľade sa budú prejavovať skôr ich rozumové schopnosti. Hodia se veľmi dobre pre všetky intelektuálne povolanie, ale radi pracujú ťiež v prírode. Nejradšej sa pre ne hodí také zamestnanie, kde môžu uplatniť svoje dobré vlastnosti, svoj dobrý rozum, zmysel pro účelnosť a presnosť. Uzatvárajú dosť skoro manželstvo a bývajú celkom dobrými manželskými druhmi. Sú príliš kľudné povahy, než aby túžili po dobrodružstvách. Pre svoju sčítanosť a mnohostrannosť sú dobrými spoločníkmi, než sú hľadaní společnosťami. Majú dobré vystupovanie a snažia sa vždy, aby zanechali čo najlepší dojem. Aj tu sa jedná viac o praktické ciele, než len o ješitnosť. Za chyby sa dá považovať prílišnou sebeckosť, potom značne nerozhodnosť, ktorá býva príčinou mnohých neúspechov. Z hľadiska zdravotného trpí veľmi náladovostí, i keď práve u týchto ľudí je zachovanie duševnej rovnováhy podmienkou zdravia. Inak trpia tiež nervovými a vnútornými chorobami.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

no ja nesúhlasím

(Adusinka, 4. 10. 2010 16:16)

Mám znamenie Panna.
Nie som poriadkumilovná, vlastne je mit o fuk. Rada na seba upozorňujem. A určite nemám záujem o nudné práce ako sú tam uvedené. Skôr niečo do toho herectva či moderátorstva. No pravda je to o tom Býkovi a o tých okolných rečiach. Ale ostatné čo jha viem... odkiaľ si toto preboha vzala?

:)))

(sisa, 9. 6. 2009 13:20)

taazko powedat ebo ja maam rada poriadok tiez som panna aale ked widiim ze upracem a nikdto si to newazi a hned je bordel kaslem na to a prisposobim saa aj ja:DDa na dalsi kraat si uz neniciim swoje sily..ale inakwela weci sedi co sa tyyka laasky a tyyxto zalezitosti:D aaa heej mame najlepsieee znamenieee:)))

Ahoj

(Kvapka, 18. 3. 2009 16:18)

Som tiez znameni panna.Som totalne poriadku-milovna som aj kriticka.Mam ze sulad s bykom a s kozorozcom.Moja sesterka je byk.Dobre vychazdame ale niekedy sa hadame.Moj brat je kozoroh.Niekedy sa bijeme ale to len tak ale inak sa mame radi.Ked som raz povedala spoluziacke ake som znamenie tak sa zacala rehotat.Ja mam hrozne znamenie

For veve

(Girl-13, 10. 3. 2009 16:08)

Toto sú len také najčastejšie vecičky ale každý je výnimočný a nevieme vystihnúť osobnosť každého !!

neviem :)

(nikuss, 28. 1. 2009 16:24)

for VEVE : neviem kde si citala opak..ale je vseobecne zname ze panny su poriadkumilovne :) ver mi viem o com hovorim :):) aj moj brat je panna....do svojej 18tky alebo tak bol otrasny vsade bordel...a ked sa mu ustalila povaha...tak krasne sa prejavila povaha panny..upratuje kde sa da :)...kedze aj ja som panna tak nasa spolocna decka vyzera cistunko :D VEVE mam pocit ze aj ty dojdes do toho stadia :)

For veve

(Girls-13, 10. 10. 2008 20:37)

Never ničomu s toho... Niečomu sa veriť dá niečomu nie aj v kmojom horoskope je to tak.

neviem ci je to tak

(veve, 9. 9. 2008 18:12)

Nehovorim ze vela veci v tejto charakteristike nesedi ale zda sa mi totrosku vtipne ja som panna a vobec nie som poriadko milovna.....a ked som si citala charakteristiku panny na inej stranke bolo tam napisane uplne nieco ine tak teraz komu alebo comu mame verit???