Choď na obsah Choď na menu
 


Ako sa maľovať

3. 5. 2008

 

Vedieť sa pekne namaľovať je túžbou každej z nás. Naším cieľom je poradiť vám, že dokonalý make-up nie je len výsadou pre modelky. Skúsime teda objaviť prednosti vašej tváre a vyberieme  pre vás najvhodnejšie farby. Hoci každej z nás záleží na tom, aby dobre vyzerala, nie každej pristane to isté. V našich radách však nájdete všetko, čo potrebujete vedieť k dokonalému make-upu.


Ryšavé vlasy, popolavo-hnedé - studený tón pleti:

Ženy tohto typu by mali zvoliť make-up v odtieni pokožky s jasným béžovým odtieňom. Ak zvolíte daný odtieň, určite nič nepokazíte. Make-up sa zmatní rovnako svetlým púdrom.

Na očné viečko sa nanesie kombinácia zemitohnedého a okrovožltého tieňa. Hnedý tieň sa použije na vonkajšiu polovicu viečka a okrovožltý na vnútornú polovicu viečka. Hnedú ceruzku použijeme na horné i dolné viečko.

Mihalnice zvýrazníme hnedou maskarou a na líca použijeme terakotový púder.
Rúž neodporúčame príliš svetlý, skôr sa hodí lososovoružový alebo staroružový.


Ryšavé vlasy, hnedé vlasy - teplý tón pleti:

K Vášmu farebnému typu pristane líčenie v hnedých, bordových odtieňoch. Pretože máte teplý tón pleti, môžete použiť terakotový púder. Jemne si ho veľkým štetcom poprášte po celej tvári. Nanášajte len veľmi malé množstvo, aby vám nevznikla fľakatá pokožka, stačí ozaj len nádych.

Na celé viečko nanesieme púder pieskovej farby. Tento odtieň nanášame až po obočie. Do záhybu viečka vnesieme červenohnedý tieň. Snažíme sa docieliť jemný oblúk a vytieňujeme, aby nám vznikli pekné, jemné prechody.

Na hornom i dolnom viečku hnedou ceruzkou vytiahneme linku a na zvýraznenie očí použijeme hnedú maskaru.
Líca líčime hnedou farbou, ktorá zvýrazní teplo, ktoré vyžaruje z vašej pleti.
K tomuto líčeniu sa veľmi hodí rúž bordový alebo terakotovo červený. Pokiaľ máte plnšie pery, môžete zvoliť hnedú kontúru a pery vyplniť leskom.
Ďalším variantom môže byť použitie olivových, zelených, okrových, marhuľových očných tieňov.

Ak ste majiteľkou olivovej pleti, u nás tak zriedkavo sa vyskytujúcej, nezabúdame ani na vás:

Tmavé vlasy, olivová pleť:

S vaším farebným typom pekne ladia hnedé, oranžové farby. Vyniknú i farby zlatisté či bronzové. Po nanesení krycieho krému aplikujte transparentný púder.

Na celé viečko nanášame zlatý očný tieň. Záhyb viečka zvýrazníme odtieňom bronzovej farby.Tento odtieň môžeme použiť na jemnú linku na dolné riasy.Na hornom viečku hnedou ceruzkou vytiahneme linku a mihalnice zvýrazníme čiernou maskarou.

Na líčka sa odporúča broskyňovohnedá farba.
Kontúru na pery zvýraznime hnedou ceruzkou a pery nalíčime telovým rúžom.Nakoniec pridáme lesk. Rúž môžete zvoliť i ružovohnedý, ktorý vaše pery rozjasní.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

toto uz nieje normalne

(inkobnito, 9. 10. 2010 14:33)

toto uz nie je normalne naco sa malowat ked mame svoju prirodzenu tvar ktoru mame od prirody no nie je to prawda na tuto stranku nikto nechodi a je to blba stranka vnucuju vam tu niake chemikalie do xichtu no sorry ale toto je stranka na milu*****

All

(Girl-13, 10. 3. 2009 16:23)

Nepíšte mi tu také woloviny lebo to vyzerá ozaj blbo a keď mi tu budete posielať nadávky uvidíte !!

vsaff

(bvgdfgff, 4. 1. 2009 16:39)

gfdydassesyeyawwaesssssssssaesaserdd

For PariQa,

(Girls-13, 10. 10. 2008 20:46)

Okopirovala som to z kozmetickej stranky.Takze ked to ma niekto iny tak to tiez okopcil.

kopiirowanieee!

(PariQa, 6. 9. 2008 10:45)

asztaaa to je normaalne prekopiirowane z jednej straanky uff peech