Choď na obsah Choď na menu
 


Češ sa správne

4. 5. 2008

Čím sa to vlastne češem ?

Trvácnosť a švih účesu závisí aj od toho, aké pomôcky pri jeho úprave používame. Viete, ktorým hrebeňom a kefou dosiahneme ten správny efekt?

Aj vám sa určite stalo, že ste v drogérii nerozhodne stáli a nevedeli sa rozhodnúť pre tú správnu kefu a hrebeň. Takže, aby vám rozčesávanie a česanie nerobilo problémy, spoznajme ten správny produkt.

Hrebene:

Konce hrebeňa musia byť zaoblené, Hrebene z rohoviny alebo z korytnačiny sú síce veľmi krehké a drahé, ale na rozčesávanie sa najlepšie hodia. V predaji je väčší výber viac či menej vydarených napodobnením z kvalitných plastických látok. Riedky hrebeň a kefa: zuby sú naširoko od seba, preto je taký hrebeň ideálny na rozčesávanie kučeravých, mokrých, dlhších a trvalou poškodených vlasov.

Štilka : hrebeň s úzkou rúčkou. Umožňuje upravovať účes, veľmi často ho používajú kaderníci na natáčanie, vyznačovanie cestičiek, tupírovanie, vytiahnutie.

Hrebeň na strihanie : skladá sa z dvoch zubov, jedna časť je hustejšia , druhá redšia. Je nevyhnutným nástrojom kaderníkov.

Hrebeň s hustými zubami : je vhodný na dokončovanie účesu.

kefy_120Kefy:

Kefovaním sa stimuluje prekrvenie vlasovej časti hlavy , odstraňujú odumreté vlasy, zdravé vlasy sa okrem toho prevzdušňujú a rozčesávajú.

Mokré vlasy sú veľmi zraniteľné , preto na ich rozčesanie použijeme radšej hrebeň, nekefujeme ich.

 

Ktorá kefa na čo a ako s ňou pracovať ?

Kefa na fúkanú: pramienok vlasov nakrútime na okrúhlu kefu, vysušíme teplým, nie horúcim vzduchom a odkrútime. Nikdy vlasy nevyťahujeme. Ďalej , nemeníme smer nakrúcania, aby sa vlasy neskrížili, v takom prípade by sa ťažko odkrúcali a mohli by ste ich mechanicky poškodiť, alebo vytrhnúť. 

Ostatné a kefy na dlhé vlasy: kefy zo zvieracími štetinami alebo nylonové kefy sú vhodné. Kovové kefy, alebo kefy zo syntetickými štetinami radšej nepoužívajte, pretože poškodzujú vlasy a vytvárajú statickú energiu.

 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.