Choď na obsah Choď na menu
 


Česanie kefou

4. 5. 2008
Vraj už starí Číňania tvrdili, že hlava je jednou z najdôležitějších oblastí tela a že vlasy predstavujú životnú silu. Veřili, že starostlivosť o vlasy môže nielen život udržať, ale aj predĺžiť. V knihe o predĺžení života sa píše, že časté česanie vlasov dodáva človeku novú energiu, silu a predlžuje život. Aj dnes lieči klasická čínska medicína bolesti hlavy, stavy podráždenosti, emocionálne a nekontrolované stavy vzrušenia pravidelným prečesávaním vlasov. Česanie vlasov je v podstate masáž hlavy, a tá povzbudzuje vraj aj funkciu mozgu a vyhladzuje pleť.

Vraví sa, že dôkladné prečesávanie vlasom prospieva a dodáva lesk. Pravdou ale je, že nadmerné česanie môže spôsobiť lámanie vlasov. Odkiaľsi sa tiež vzalo magické číslo 100, ktoré udáva optimálny počet ťahov kefou. Úplne ale stačí vlasy 20x prečesať. Veľmi dôležitá je v prípade česania kefou kvalita kefy. Ak používate kefu alebo hrebeň, ktorý nie je vhodný pre váš typ vlasov, dosiahnete maximálne to, že premiestníte kožný maz od korienkov ku končekom. Vlasy budete mať síce lesklejšie, ale aj mastnejšie.

Silným prečesávaním, predovšetkým nylonovými kefami, vytrhávate vlasy predčasne, zatiaľ čo inak by vydržali ešte dlhšie než dva mesiace. Mimo to sa ničí vrchná vrstva vlasov. Najlepšie čo môžete pre svoje vlasy urobiť je kúpiť si na ne kefu z prírodných a jemných štetín. Takouto kefou jednoducho odstránite mŕtve kožné bunky a nečistoty. To pomáha účinnejšiemu využitiu výživných látok. Aj pomocou dobrej kefy podporujete zdravý rast vlasov.

Môžete vyskúšať kefu so systémom polovice mäkkých a tvrdých nestrihaných štetín divokého prasaťa, ktorá sa vyrába ručne. Zaujímavým tipom je aj kefa, do ktorej teplovzdorných štetín je zakomponovaný komplex prirodzených iónov. Pri prečesávaní vlasov dochádza k aktivácii zdravých iónov, ktoré potom rozrušujú zhluky molekúl vody na mikroskopicky drobné čiastočky, čím umožnia vlhkosti preniknúť celým vlasom a zároveň sa spevňuje vlasová kutikula. Vďaka tomuto doplneniu vlhkosti sú vlasy hodvábne, lesklé a poddajné.
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.