Choď na obsah Choď na menu
 


Čo robiť keď sú vlasy zničené a nechytajú farbu ??

4. 5. 2008

Pokiaľ totiž nastane problém, potom má väčšinou príčiny v minulosti. A kozmetické problémy nie sú výnimkou, preto se vrhneme na ich riešenie. Dôsledkom zlej starostlivosti môže byť, že ani tmavá farba na vlasy jedného dňa nechytá a celý účes pôsobí ako neurčitá a nejednoliata farebná škvrna. Čo teda s tým?

Vlasy trpia vonkajšími vplyvmi, medzi ktoré patrí napríklad rôznorodé počasie – konkrétne mnoho slunka alebo mráz. Rovnako tak im nepomáha ani sušenie horúcim vzduchom, žehlenie alebo chlórovaná voda. Keď k tomu ešte pridáte kombináciu farbenia, odfarbovania alebo trvalej, potom je výsledok zaručený – vlasy tým trpia a dajú to na sebe poznať. Preto sa lámu, štiepia, nelesknú sa a zle držia. A nastáva tá pravá chvíľa pre nápravu. Žiadne ďalšie farbenie neskúšajte aspoň 3 mesiace. Snád len jediným možným variantom sú krátkodobé tónovacie šampóny, ktoré vlas len obalia a tým ho vlastne aj trochu ochránia, ale farba z týchto šampónov nie je nijako výrazná a vymýva sa postupne pri každom umytí. Vlasom určite doprajte ozdravnú kvalitnú vyživovaciu kúru či masku, ktorá im dodá hydratáciu a výživné vitamíny a minerály. Zároveň vlasy obalí ochranným filtrom, ktorý ich ochráni aj neskôr.

Po umytí vlasy teda nechajte zregenerovať nanesením kúry na celú dĺžku, zabaľte ich do igelitového obalu a nechajte podľa návodu pôsobiť. Potom vlasy nechajte prirodzene uschnúť, snažte sa vyvarovať sušenia fénom alebo kulmou. Pokiaľ ich predsa len potrebujete prefúkať, použite studený vzduch, ktorý vlasom neublíži. Síce úprava trvá omnoho dlhšie, ale buďte ku svojim vlasom šetrná. Nehodí sa používať vlasové tužidlo ani lak, tieto prípravky by vlasy zbytočne zaťažili a mohli by sa napríklad lámať. Naopak radosť svojim vlasom urobíte použitím ochranného spreja, ktorý jednoducho nanesiete každé ráno a tým vlasy ochránite ešte lepšie.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.