Choď na obsah Choď na menu
 


Dready ?!

4. 5. 2008

Dready majú svoje korene na africkom kontinente. Pôvodne to boli skôr postrapatené copy z nečesaných vlasov. Z Afriky sa pri prevážaní otrokov tento druh „účesu“ dostal do Ameriky. Dnes sú dready najčastejšie spájané s Jamajkou, reggae a Bobom Marleym, ktorému vďačia za svoju popularitu.

Ako na ne? Môžete sa pokúsiť o vytvorenie dreadov tým, že sa nebudete veľmi dlho česať a necháte svoje vlasy „napospas“ osudu. Istejším variantom ale je zájsť si do špecializovaného „ salónu“ a nechať si ich vytvoriť. Rozhodne sa nemusíte báť, že až sa ich rozhodnete zbaviť, budete musieť ísť do hola. Dready ale nie sú krátkodobou záležitosťou. Platí tu príma úmernosť a to tá, že čím dlhšie dready máte, tým lepšie vyzerajú.

Originálne dready sú vytvárané z vašich vlasov. Starostlivosť o takéto dready nie je náročná a ich kvalita sa postupom času zlepšuje. Tieto vytvorené dready nemožno rozčesať, preto by ste si mali dobre rozmyslieť, či ich naozaj chcete. Až ich nebudete chcieť, budete sa musieť nechať ostrihať na krátko.

Druhým variantom sú syntetické dready, na ktoré sa používa kanekalon, ktorý sa do vlasov vplieta. Od normálnych dreadov sú skoro na nerozoznanie. Výhodou je možnosť predĺženia dreadov a výber farby „účesu“. Posledným variantom sú pseudo dready. Tie sú ideálne ak nechcete mať dready nastálo. Po nejakom čase ich budete môcť rozpliesť. Vzhľadom pripomínajú syntetické dready. Na preplietanie sa tiež používa chemlon, ktorý sa nestrapká. Dĺžka dreadov záleží len a len na vás. Takýto účes vydrží dva až štyri mesiace, maximálne asi pol roka, potom sa rozplietajú len veľmi ťažko. Aj pri pseudo dreadoch si môžete vybrať farbu vášho účesu.

 

 Dready by sa nemali prvý mesiac vôbec umývať. Dôvodom je ich uzamknutie. Neskôr by sa mali umývať raz za dva až tri týždne. Na umývanie dreadov vyberajte bylinné šampóny, najlepšie brezový alebo žihľavový. Ovšem bez kondicionéru, ktorý spôsobuje ich rozplietanie. Najdôležitejšie je šampón dobre vymyť, aby nevznikla svrbiaca vyrážka. Dorastajúce vlasy by sa mali zaháčkovať. Za aký čas, to záleží len na rýchlosti rastu vašich vlasov. Môžete využiť služby kaderníckeho salónu, ktorý tento „zákrok“ vykonáva alebo sa obrátiť na šikovných priateľov.

Dready boli a sú odsudzované ako účes feťákov a vyvrheľov spoločnosti. Ale pravda je úplne iná. Dreadisti sú na svoje vlasy pyšní, je to ich pýcha. Dready budete mať také, aké chcete mať. Ak sa o ne nebudete starať, môžete ich mať plné lupín, ale to záleží len a len na vás.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.