Choď na obsah Choď na menu
 


Krepovanie vlasov ?!

4. 5. 2008

Krepovanie vlasov ?!

 

Čo je to krepovanie? Ide o jeden z mnohých spôsobov úpravy vlasov. Výhodou je, že nakrepovanie vlasov je len dočasnou záležitosťou, a tak je vhodné na spestrenie napr. na ples, večierok, alebo akúkoľvek inú príležitosť, pri ktorej chcete trošku vyniknúť, zaujať alebo jednoducho len túžite po zmene. Po umytí sa potom vlasy opäť vrátia do pôvodnek podoby.

Na krepovanie nie je treba ani chémiu ani nožnice, postačí malá „čarovná vecička“ – krepovacia žehlička, jej zapojenie do zásuvky a snáď ešte troška fantázie. Princíp krepovania je rovnaký ako pri kulmovaní.

Teplý vzduch zahreje vlasy, ktoré sú potom viac poddajné a ľahko tvarovateľné. Pred krepovaním musia ale byť vlasy absolútne suché!

Ideálny tvar tváre na krepovanie vlasov je malý a oválny, ale všetko je samozrejme individuálne, a naviac možno vykonávať krepovanie len čiastičné, ktoré sa môže hodiť k akémukoľvek typu tváre. Pokiaľ si nie ste istá, či vám krepovanie pristane, skúste si na noc upliesť drobné vrkôčiky. Ráno po ich rozpletení docielite podobný efekt ako krepovačkou (ale samozrejme vám to zaberie omnoho viac práce, a aj času – je treba nechať vrkôčiky cez noc). Za skúšku nič nedáte, a keď sa to náhodou nepodarí, umyť si vlasy a vlnky odstrániť môžete kedykoľvek. Síce výjde vaša večerná práca a snaha navnivoč, ale je to stále lepšie, než kúpiť krepovaciu žehličku a potom zistiť, že to boli vyhodené peniaze, pretože vám vlnky nepristanú.

Pokiaľ ste ale došli k záveru, že sú pre vás naopak tým pravým, je určite dobré si krepovačku kúpiť, pretože práca s ňou je jednoduchšia, zaberá menej času, a predovšetkým textúry vlasov sú omnoho výraznejšie a aj dlhšie vydržia. Za cenu okolo slabých 600 korún si dnes môžete kúpúť multifunkčnú žehličku aj s výmennými tvarovacími vložkami na krepovanie, vlnenie aj narovnávanie vlasov. A s takým arzenálom sa už dá experimentovať aj roky. Rozhodne by sa ale nemali krepovať vlasy poškodené, lebo horúci vzduch samozrejme vlasy namáha a mohol by ich tak ešte viace poškodiť. Preto nie je ani vhodné krepovať si vlasy príliš často.

Krepovacia technika je vhodná predovšetkým pre mladých, lebo je ľahko bláznivá, veselá, hravá a predovšetkým tvorivá. Fantázii sa tu medze nekladú.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.