Choď na obsah Choď na menu
 


Melír podľa tváre

4. 5. 2008

 

Melír je pomerne mladá technika, pri ktorej sa na vybrané pramienky vlasov aplikuje farba alebo odfarbovač. Výsledkom je zosvetlenie alebo naopak stmavenie určitých partií vlasov. Najmä tie svetlé vyzerajú veľmi pekne počas letných dní. Veľmi dôležité je zvoliť vhodný odtieň. Vychádzajte vždy zo svojej prirodzenej farby vlasov a k melírovaniu si zvoľte farbu maximálne o dva tóny tmavšiu alebo svetlejšiu.

Rozoznávame niekoľko základných tvarov tváre a pre každú je vhodné iné umiestnenie melírovaných pramienkov. Pokiaľ si ich pravdaže nerobíte po celej ploche vlasov. Keď je vaša tvár guľatá s nevýraznou bradou, bude sa vám hodiť melír po stranách tváre. Opticky sa vám pretiahne tvár tváre. A obzvlášť pekne bude vyzerať na vyžehlených dlhých vlasoch. Majiteľkám oválnej hlavy doporučujeme zosvetlenie pramienkov na ofine a po stranách tváre. Pokiaľ je u vás dominantná brada a lícne kosti, zvoľte melír okolo uší. Srdcovitá tvár vyzerá veľmi žensky, môžete preto zvoliť i účes „chlapčenský“ v kombinácii s melírom!


Pokiaľ si netrúfate na melírovanie doma (mimochodom robíte dobre), vydajte sa do kaderníckeho salónu, kde vám odborne poradia, aká farba je pre vás najvhodnejšia. Naozaj sa čas od času vyplatí investovať do svojho vzhľadu vyššiu čiastku. Kaderník navrhne i vhodné prípravky na „udržanie“ farby či strihu. Nespornou výhodou melíru je, že odrastajúce vlasy nie sú natoľko viditeľné, ako u farby aplikovanej na všetky vlasy. Nebojte sa preto experimentovať a dajte prúžkom šancu

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

ja biso cela meril prosim

(sandra kovacova , 21. 5. 2009 21:12)

maraba melir blond a postupka prosivas kadrnicka budt tak dobra prosim vas od malicka cem melir placm