Choď na obsah Choď na menu
 


Permanentný styling

4. 5. 2008
Máte jemné a rovné vlasy, ktoré bývajú zľahnuté? Alebo sa vám nepáčia vaše zvlnené vlasy? Permanentný styling je úprava prijateľná pre všetky typy rovných aj zvlnených vlasov, lebo ich šetrí a dodáva im prirodzený efekt. Ide o metódu, ktorou sa dajú vlasy na dva až tri mesiace vytvarovať, bez toho aby sa akokoľvek narušili alebo zaťažili. Pomáha aj vlasom, ktoré sú príliš tvrdé alebo sa mastia. Vlasy sa zvláčnia a jemne nadvihnú od hlavy.

Ak máte vlasy vhodné pre takýto styling a ak túžíte po zmene a štýlovosti, je pre vás permanentný styling to pravé. Takýto styling však ťažko vyrobíte sama, preto zájdite do kaderníckeho salónu, kde permanentný styling zahŕňajú do poskytovaných služieb. Najčastejšie sa v kaderníctvach používa permanentný styling radu Wellastrate. Tento rad zahŕňa variant Mild (jemný) a Intense (intenzívny).

Ako prvý krok celej procedúry kaderník použije krémové predošetrenie, tzv. Prep Cream, ktoré ochraňuje vlasy a následné nanášanie zarovnávacieho krému je vďaka jeho konzistencii presnejšie, neoplachuje sa. Hneď po aplikáci Prep Creamu sa nanáša buď narovnávací krém pre farbené, zosvetlené a namáhané vlasy – variant Mild alebo krém pre normálne až ťažko narovnateľné vlasy – variant Intense. Doba pôsobenia je 5-25 minút, závisí na kvalite a štruktúre vlasov. Po opláchnutí zarovnávacieho krému z vlasov je na vlasy nanesený ochranný sprej a vlasy sú vysušené fénom. Potom sa suché vlasy žehlia prameň po prameni. Potom sa do vlasov nanáša emulzia, ktorá zaisťuje, že vlasy zostanú v narovnanom stave. Nechá sa 10 minút pôsobiť,vlasy sa prečešú do rovna a emulzia se opláchne šampónom.
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.