Choď na obsah Choď na menu
 


Prirodzena starostlivosť o vlasy a ich farbu

4. 5. 2008

 

 I tu platí stará pravda, ako z vnútra, tak i z vonka. Ak si niekto myslí, že situáciu zachráni len nákupom drahých zázračných šampónov, tak sa mýli. Je veľmi dôležité naše telo dostatočne a pravidelne zásobovať všetkými potrebnými vitamínmi i minerálmi. Pre zdravú kožu, nechty i vlasy nevyhnutnými prvkami sú zinok (významným zdrojom sú orechy, sója, ryby, mäso), železo (významným zdrojom sú červené mäso, špenát, zelená zelenina, ryby), selén (z cesnaku), draslík (z morskej soli, minerálnych vôd) i vitamíny skupiny B (z pivovarských kvaníc a droždia).

Vlas tvoria z veľkej časti bielkoviny, takže strava s ich vysokým obsahom nám v tom prípade len prospeje. Podobne ako každý iný orgán, i vlasy potrebujú dostatočné prekrvenie, čo sa dá zlepšiť jemnou masážou kože na hlave ale i pomocou rastlín, ako je ginko biloba, označený aj ako „ elixír mladosti“.


 Nie je nás málo, čo by chceli mať lesklé, pevné a husté vlasy. Ako pomôcť našim vlasom zvonka? Henna je najúčinnejší prírodný regenerátor zvonka, ktorý ľudia používajú viac ako 5000 rokov. Slúži i ako farba na vlasy, ktorá ich neničí ale naopak posilňuje. Je to rastlina krovitého typu, vysoká cca 1,5 m so zelenými listmi. Kúpiť sa dá vo forme vlasovej kúry alebo farby na vlasy, ktorých cena je niekde medzi 50-200 Sk na 1-2 aplikácie.

Zlá správa je, že má len dofarbovacie účinky, ale bezfarebnú možno používať na akúkoľvek farbu vlasov ako liečebnú kúru. Hlavnými farbami sú červená, čierna a bezfarebná. Henna nám na vlasoch vytvorí mikroskopickú výživnú vrstvičku, ktorá chrání naše vlasy. Obmedzuje tvorbu lupín, lieči pokožku hlavy, po jej použití naše vlasy sa stávajú pevnejšími, pružnejšími a lesklejšími.


 S vašími vlasmi dokáže zázraky i obyčajný harmanček. Ak ste špinavá blondýna a chcete mať výrazné vlasy, ale nechcete používať chémiu, vyskúšajte harmanček, ktorý má zosvetlujúce účinky. Ten pravý výsledok dosiahnete po dlhšej dobe, no verte, že to stojí za to. Na trhu je v dnešnej dobe mnoho prípravkov na vlasy, ktoré obsahujú výťažky z harmančeka (šampóny, kondicionéry, výživné kúry), ale v čistej forme je najúčinnejší.

Medzi známe rastliny pri prirodzenej starostlivosti o vlasy patrí aj žihľava, ktorá sa najčastejšie objaví ako zložka šampónov proti lupinám. Má vysoký obsah zinku a dá sa užívať i vnútorne, ako čaj. Dúfam, že vám pomôže tých pár dobrých rád i užitočných informácií a prajem Vám vytrvalosť na ceste vnútorného zdravia za vonkajšou krásou.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.