Choď na obsah Choď na menu
 


Staň sa ,,zrzkou,,

4. 5. 2008

Práve táto farba – teda tyšavá – má veľa podôb a zaujímavých variantov. Pokiaľ sa podarí, potom budete naozaj krásna a vaše okolie vám bude vašu novú hrivu závidieť. Farba môže byť výrazne do ryšavej – medenej, ľahko do hneda alebo do červena. Tým pádom máte aj možnosť vybrať si presne taký odtieň, ktorý vám dokonale padne. Síce možno budete musieť trocha odstúpiť od svojich pôvodných plánov, ale kvôli tomu, že budete vyzerať prekrásne, iste nejaký ten krôčik späť podniknete. Ako teda správny odtieň vybrať? Odtieň do hneda by ste mohli zvoliť pokiaľ máte olivovejšiu pleť alebo pleť úplne svetlú. Stredne svetlej pleti pristanú priamo medené odtiene alebo aj tie ľahko do červena. Rovnako tak sa hodí aj ku hnedým očiam. K ružovej pleti voľte skôr svetlý odtieň smerujúci k hnedej alebo červenej. Pokiaľ si predsa len nie ste istá, nechajte si poradiť od kaderníčky, ktorá vás určite v štychu nenechá.

 

 Aby bola farba čo najprirodzenejšia, mali by ste sa tiež buď zveriť do starostlivosti kaderníka v kvalitnom salóne alebo sa pripraviť na pomerne zložitú procedúru. Prírodné srsky mávajú totiž vlasy pri korienkoch svetlejšie a smerom ku končekom sa postupne stmavujú. Rozdiel nie je nijako extrémne výrazný, ale napriek tomu celkový dojem dosť vylepší, pokiaľ sa takto nafarbíte. Len sa pozorne pozrite. Preto by teda bolo treba, aby aj vaša nová farba vyzerala podobne a tým pádom čo najvierohodnejšie. Možnosťou ako toto vyriešiť je, že si farbu ku korienkom nanesiete až nakoniec a teda aj menej „chytí“ a odtieň bude svetlejší. Tak teda do toho!

Krásnu farbu už teda máte, ako sa o ňu ale postarať? Aby farba vydržala čo najdlhšie a nevymyla sa, je dobré používať špeciálnu kozmetiku na farbené vlasy, najlepšie ešte určenú pre ryšavé či červené odtiene. Práve tie sa totiž vymývajú najrýchlejšie, čo už možno z vlastných skúseností viete.

Vhodný je šapón aj kondicionér, oba výrobky by ste mali používať pri kjaždom umytí, ďalej zhruba raz za dva týždne použiť rozjasňujúci tónovací šampón, ktorý vlasy rozžiari a vďaka tomu budú krásne lesklé a svoju farbu si udržia dlhšie. Venujte im teda dostatočnú starostlivosť a oni sa vám bohato odmenia!

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.