Choď na obsah Choď na menu
 


Účesy pre (polo)dlhé vlasy

4. 5. 2008

Je to skutočne tak. Opäť víťazí pravidlo, že v jednoduchosti je krása. Ak ste majiteľkou (alebo majiteľom) pestovaných dlhých vlasov, tento rok určite nijako radikálne neskracujte. Dlhé vlasy sú totiž krásne, dávajú vám možnosť tvorby nespočetných variácií účesov a naviac, sú veľmi elegantné a sexy.

Dlhá hriva môže byť dominantou celého vášho outfitu. Vytvorte si image založený na krásnych a upravených vlasoch. S tým ale zároveň platí pár pravidiel, ktorá nesmiete porušovať.

Vlasy nesmú mať rozstrapkané končeky. Nielen, že to nesvedčí samotnej štruktúre vlasov, ktorá sa veľmi poškodzuje a trpí, ale takéto vlasy ani nelahodia očiam ostatných. Rozstrapkané vlasy vyzerajú neupravene, aj keby ste na ich úprave ráno pracovali hodiny. Nie je nič jednoduchšie než sa objednať do kaderníckeho salónu a nechať si vlasové končeky odborne upraviť a zastrihnúť.

 

 Ak už navštívite kaderníčku, nezabudnite na jemné prestrihanie vlasov. To v žiadnom prípade neznamená, že by ste si vlasy mali nechať nejako radikálne skracovať, ale nepatrné prestríhanie pomôže ešte lepšiemu vzhľadu vašich vlasov a veľmi pomôže aj vlasom samotným.

Môžete tiež uvažovať o ďalších úpravách vlasov, ako je farbenie alebo vytvorenie vĺn. Farba je priamo žiadúca, zvlášť ak vaše vlasy strácajú svoj pôvodný odtieň, blednú kvôli slnku alebo sa začínajú objavovať šediny.

Úplne tabu sú viditeľné odrasty na temene hlavy. Nie je nič horšieho než plavovlasá kráska s čiernym pruhom odrastených blond vlasov uprostred hlavy. Vo farbách tento rok víťazia sýte prírodné.

Ak hovoríme o zvlnení vlasov, najlepším spôsobom je domáca úprava kulmou alebo prípadne modernými natáčkami.

Trvalá je síce možnosť, ale môže vám vlasy dosť poškodiť. Dnes už ale existujú aj jej šetrnejšie varianty, a preto je vhodné dobre vyberať alebo v najlepšom prípade dať na odporúčanie.

 

Čo sa týka účesov, najlepšie je nechať vlasy rozpustené. Krásne dlhé vlasy poletujúce v jarnom vetríku sú naozaj čarovné. Ostatné trendy v účesoch sa veľmi nemenia, teda copy, aj drdoly – voľte podľa konkrétnej príležitosti.

Nebojte sa svoje vlasy ukazovať, buďte na ne pyšná a perfektne sa o ne starajte. Potom sa totiž stanú vašou dominantou a kde kto vám ich bude závidieť a obdivovať.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.