Choď na obsah Choď na menu
 


Umývate si správne vlasy ??

4. 5. 2008

 


 Napríklad pri farbených vlasoch je často obava z predčasného blednutia a straty lesku. Umývanie naozaj, nrvh robíme čo robíme, farbe škodí. Vlasy vodu pohltia, zväčšia svoj objem, a vzniknutými štrbinkami medzi šupinami vlasu uniká pigment von.

Dalo by sa povedať, že by bolo najlepšie umývať si vlasy len raz za čas, ale to je samozřejmě hlúposť. Necítili by ste sa dobre a účes by ani nedržal tvar. V boji o záchranu žiarivých vlasov vám pomôžu len špeciálne prípravky na farbené vlasy.

Tiež se snažte vlasy zbytočne nenamáčať, vyhnite sa chlórovanej vode v bazéne alebo tej morskej - na dovolenke použite kúpaciu čiapku alebo aspoň sponu, ktorá vám ich pri plavaní udrží nad vodou.

Ak aktívne športujete, určite si vlasy umývate častejšie. Každodenné umývanie si vyžiada aj intenzívne sa mastiaca pokožka. Dnes sú ale na trhu dostupné naozaj kvalitné šetrné prípravky, ktoré by nemali ani pri tom každodenním umývaní vlasy poškodzovať.

Len si vybrať ten správny. Umývať si ich potom môžete tak často, ako vám to vyhovuje. Najmenej raz za týždeň. Ak ste z veľkého mesta, tak raz za päť dní. Vo vlasoch se totiž usadzuje aj škodlivý smog.


Správný postup pri umývaní vlasov

 Dôležitý je potom predovšetkým spôsob, akým si vlasy umývate. Preto v krátkosti zopakujeme správny postup.

Najskôr vlasy dobre prečešte, aby ste rozčesali postrapatené vlasy a rozlepili pramene zlepené stylingovými prípravkami. Vlasy dôkladne prepláchnite teplou vodou.

Malé množstvo šampónu rozotrite s troškou vody v dlaniach a naneste po celej dĺžke vlasov.

Sama po niekoľkých použitiach odhadnete koľko prípravku použiť. Určite by ste nemali mať hlavu pokrytú horou peny ani miesta, kam sa šampón nedostal.


 Pri kvalitnom šampóne stačí množstvo veľkosti orechu na stredne dlhé vlasy. Ak si umývate vlasy raz týždenne, bude treba celý proces zopakovať, vlasy umyť dvakrát, aby sa zmyli všetky nečistoty a mastnota.

Vlasy umývané denne, obdeň alebo raz za tri dni dvojstupňové umývanie nepotrebujú.

A teraz prichádza to najdôležitejšie a to opláchnutie šampónu. Všetky zbytky prípravku musíte dostať z vlasov preč. To sa vám podarí len dôkladnou a dlhou sprchou. Kaderníci uvádzajú až 5 minút potrebných na opláchnutie šampónu!

Na záver vlasy ošetrite kondicionérom alebo balzamom, ktorý im vráti stratenú rovnováhu, zjednoduší rozčesávanie a vytvorí ochranný obal

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.