Choď na obsah Choď na menu
 


Vrokočíky ??!!

4. 5. 2008
Naplietanie vrkôčikov je možné už z vlasov, ktoré sú 7 cm dlhé. Je len na vás, aké dlhé a hrubé vrkôčiky zvolíte. Tak ako tak vám vydržia najdlhšie 4 – 6 mesiacov, potom je treba účes prerobiť. Vrkôčiky sa robia z chemlonu alebo kanekalonu a môžu sa normálne umývať (ideálne bylinkovým šampónom bez kondicionéru).

Nezáleží na hustote vašich vlasov, pretože sa do vlasov vplietajú umelé vlákna. Na výber je cca 25 farieb od prirodzených až po tie extravagantné. Jednotlivé farby sa medzi sebou môžu tiež bez problémov miešať a vy si tak môžete nechať vytvoriť vrkôčiky presne podľa svojich predstáv. V salóne vám radi so všetkým poradia.
Pokiaľ sa pre vrkôčiky rozhodnete, pripravte sa na to, že sa pletú 6 – 8 hodín a stoja pár tisíc. Záleží na dĺžke, hrúbke, použitom materiáli a type vrkôčikov. Do 6000 Sk sa však vojdete. Vezmite si so sebou knihu, časopis alebo si nechajte pustiť film alebo aspoň hudbu. Pred napletením je dobré vlasy aspoň tri až päť dní neumývať, aby nekĺzali a neovplyvnili tak negatívne výsledný účes.

Vrkôčiky pristanú ženám aj mužom všetkých farieb vlasov. Nezáleží ani na veku. Platí však, že najlepšie vyniknú na ženách či mužoch s pravidelnými rysmi, lebo pripútajú pozornosť k tvári. Rasta vrkôčiky sa nehodia pre ľudí s odstávajúcimi ušami.

Nie je pravdou, že až budete chcieť vrkôčiky zhodiť, budete sa musieť ostrihať. Vrkôčiky sa len rozpletú. Pokiaľ budete mať vlasy po rozpletení vrkôčikov strapaté, jednoducho vám pomôže kondicionér. Potom vlasy umyte a použite výživnú kúru. Vlasy by potom mali vyzerať ako pred napletením. Dajte vlasom pauzu a môžete ísť do podobného účesu pokojne znovu. Vrkôčikom podľahli aj niektoré celebrity, ak vynecháme tie černošské, rasta vrkôčikmi sa svojho času pýšila aj Christina Aguilera, známa svojimi extravagantnými účesmi.
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.